Povinná výbava vozidla

Povinná výbava vozidla je soubor pomůcek a nářadí, které by neměly chybět v žádném vozidle. Pokud narazíte na dopravní kontrolu, policie po vás může toto vybavení vyžadovat. Nemáte-li ho, nemůžete se divit případné pokutě.

Mezi povinné vybavení každého motorového vozidla patří výstražný trojúhelník, aktuální lékárnička, náhradní kolo, klíč na matky nebo šrouby kol, zvedák, náhradní žárovky po jednom kuse od každého svítidla ve vozidle a elektronické pojistky. Novinkově je také součástí povinné výbavy reflexní vesta. Jedná se zcela jistě o praktické věci, které můžete často potřebovat.

Povinná výbava vozidla tedy představuje jakousi ochranu vašeho auta po stránce materiální. Její užitečnost je srovnatelná například s produkty, jakými jsou povinné ručení nebo havarijní pojištění. Zatímco pojistky představují ochranu finanční, povinná výbava zajišťuje ochranu po praktické stránce věci.

Veškeré pomůcky a nářadí povinné výbavy je možno zakoupit v široké prodejní síti. Není se tedy radno vymlouvat, že byste výbavu nesehnali.