Pokuty

Pokud pravidelně cestujete, jistě jste se již někdy setkali s dopravními kontrolami. Pokud jste se nedopustili žádného přestupku, nemusí se jednat o nijak nepříjemnou událost. Pokud jste však porušili pravidla silničního provozu, může vám tato kontrola přinést mnohdy i výrazné pokuty. Je tedy jasné, že silniční zákon se musí dodržovat a jeho porušení se trestá.

Kromě pokut se můžete mnohdy dočkat i odečtením několika bodů z vašeho konta. Pokud jich je odečteno více než 12, přijdete o nějakou dobu o řidičský průkaz a nebude tedy možné, abyste se pohybovali na silnicích.

Výše pokut je různá, pohybuje se v řádech stovek, tisíců, ale i desetitisíců korun. Záleží vždy na konkrétním prohřešku, konkrétně potom na jeho závažnosti.

V dnešní době existuje pojištění, prostřednictvím kterého se můžete na pokuty přímo pojistit. Jedná se o pojištění Kryštof. Na našem pojistném trhu takovýto produkt nabízí například pojišťovna Slavia. Patříte-li tedy do skupiny motoristů, kteří často platí pokuty, měli byste možná o tomto pojištění popřemýšlet. Nejlepší volbou je však striktní dodržování pravidel silničního provozu.

Vašeho bezeškodného průběhu na cestách si často všimnou i pojišťovny. Pokud tak nebouráte a chováte se na pozemních komunikacích ohleduplně, může vám pak konkrétní pojišťovna při sjednávání produktu pojištění vozidel poskytnout cenová zvýhodnění nebo jiné bonusy.