Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je další složkou pojištění vozidel. Na rozdíl od povinného ručení se však jedná o produkt zcela volitelný. Záleží tedy pouze na vás, zda se ho rozhodnete sjednat. O jeho užitečnosti a praktičnosti však není sebemenších pochyb. Vaše auto můžete pojistit na nejběžnější rizika vzniku škod, mnohdy i na ty méně časté, se kterými se setkáte v našich podmínkách spíše vzácně.

Díky havarijní pojistce můžete mít komplexní ochranu vozidla. Mezi nejčastější pojišťované škody lze zařadit poškození vozidla požárem, výbuchem, povodní, záplavou, sesuvem půdy, větrem, námrazou nebo sněhem. V této skupině pojistných rizik se prakticky jedná o živelná nebezpečí. Havarijní pojištění však řeší také škody spojené s krádeží nebo vandalismem.

Jednotlivé nabídky pojišťoven se ve svých pojištěních především v detailech často velmi liší. Před sjednáním je tak třeba havarijní pojištění co nejvíce porovnat a vybrat takové, které se vám bude zdát pro váš případ co nejefektivnější. Pokud byste si nebyli v čemkoliv jisti, rozhodně neváhejte kontaktovat pojišťovacího poradce, který vám vše vysvětlí, a společně zcela jistě naleznete to nejvhodnější řešení.