Doplňková připojištění

Jak havarijní pojištění, tak i povinné ručení jsou do jisté míry velice variabilní pojistné produkty, které se mohou víceméně přizpůsobit vašim nárokům a požadavkům. Základní pojištění je obvykle možno rozšířit prostřednictvím doplňkových pojistných smluv. V praxi to potom znamená, že díky vhodné volbě rozšiřujících pojistek můžete získat vyšší ochranu vašeho vozidla. Již na začátek je potřeba zdůraznit, že čím vyšší je rozsah vašeho pojištění, tím zaplatíte větší pojistné splátky. Avšak nejedná se obvykle o žádné výraznější navýšení, které by vám mohlo zkomplikovat váš osobní nebo rodinný rozpočet.

Nyní se zmíníme o základních doplňkových připojištěních, které se často sjednávají k základním pojistným smlouvám. Jedná se například o pojištění skel vozidla. Sklo je velice náchylný materiál, který je choulostivý k poškození. Pokud si ho pojistíte, nemusíte se obávat zbytečných finančních výdajů, pokud dojde k jeho poškození. Často se uzavírá také připojištění zavazadel, zde se jedná především o škodu, která může vzniknout krádeží nebo případně vandalismem. Vhodné je taktéž rozšíření asistenčních služeb. Toto se může hodit hlavně v případech, kdy dojde k nečekaným událostem jako je třeba porucha vozidla při delší cestě. Asistenční služby vám v takových případech zajistí odtah nepojízdného auta, případně přepravu zavazadel nebo cestujících, kteří v poškozeném automobilu cestovali. Bude-li oprava vozu trvat delší dobu, jistě uvítáte zapůjčení náhradního auta.

Existuje samozřejmě mnohem více doplňkových nebo rozšiřujících připojištění. O jejich aktuálních variacích se vždy informujte u konkrétní pojišťovny, která vám poskytne ty nejčerstvější informace.